Detoks cukrowy

Detoks cukrowy

Słodko-gorzki cukier! Jak się „odzwyczaić” i nie zwariować. Kilka wskazówek

Detoks cukrowy to duże wyzwanie dla wielu z Was (co tu ukrywać-dla mnie też). Cukier to niezwykle silne uzależnienie. Podnosi nam na chwilę poziom szczęścia, ale odbywa się to dosyć dużym kosztem. Między innymi jest doskonałą pożywką dla patogenicznych bakterii w jelicie i ulubionym przysmakiem dla pewnego drożdżaka o nazwie Candida. To właśnie cukier powoduje rozrost tego grzyba do rozmiarów, które stają się niebezpieczne dla organizmu. Jak można poradzić sobie z tym nałogiem? Oto krótka instrukcja, która mam nadzieję pomoże okiełznać chociaż niektórym z Was tego słodkiego potwora:)
1. Trenuj silną wolę, tak jak trenujesz mięśnie na siłowni.
2. Stwórz nowy nawyk, naucz Swój mózg reagować w inny sposób, „załaduj” nowy program. Masz ochotę na słodkie po obiedzie lub wieczorem? Spróbuj napić się herbaty, zjedz orzechy, zrób rundkę wokół domu lub zadzwoń do kogoś. Przeczekaj:) Ten proces potrwa, ale z czasem będzie łatwiej.
3. Umyj zęby-smak pasty daje złudzenie, że coś zjadłeś/zjadłaś.


4. Zjedz coś odżywczego zamiast kolejnej słodkiej bomby; np. hummus, orzechy, jajko na twardo:) Czasem ochota na słodycze oznacza, że czegoś nam brakuje.


5. Przypomnij Sobie dlaczego to robisz. Dlaczego chcesz „zerwać” z uzależnieniem od cukru? Jaki jest Twój cel?
Podejmij świadomą decyzję. Zrób listę i wypisz wszystko co przyszło Ci do głowy. 

6. Stwórz plan działania. Każdy duży cel może nas przytłoczyć, dlatego skup się na małych jego elementach. Każde działanie zaplanuj dokładnie w Swoim grafiku. Koniecznie nagradzaj się za każdy, mały sukces, byle nie jedzeniem!

7. Wyobraź sobie, że osiągnęłaś już Swój cel (redukcja masy ciała, zwiększenie energii, brak dolegliwości pokarmowych, zdrowe nawyki). Jak zmieni się Twoje życie? Jak się będziesz czuła? Jaki będzie stan Twojego zdrowia? Wyobraź to Sobie i poczuj emocje.

8. Wypisz 3 przeszkody, które mogą stanąć na drodze do celu. Zastanów się jak możesz je pokonać.
ZOBACZYSZ, po pewnym czasie nawet kostka gorzkiej czekolady będzie dla Ciebie za słodka!

Podobne artykuły: