Justyna Pampuch

Jestem dietetykiem klinicznym specjalizującym się w kompleksowym prowadzeniu osób z zaburzeniami układu pokarmowego, szczególnie SIBO. Moja koncepcja współpracy z pacjentem, to kompilacja wieloletniego doświadczenia gabinetowego (w tym ponad 6 lat z SIBO), wiedzy oraz indywidualnych historii podopiecznych.

Droga do szeroko pojętej dietetyki i edukacji żywieniowej, rozpoczęła się u mnie dosyć nietypowo. Najpierw skończyłam dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Zawsze jednak wiedziałam i czułam pod skórą, że nie jest to moja droga. Decyzja o podjęciu kolejnych studiów była więc naturalna i organiczna. Zainteresowanie zdrowiem i analityczny umysł sprawiły, że rozpoczęłam studia na kierunku dietetyka w Krakowskiej Szkole Promocji Zdrowia. Tam otrzymałam tytuł licencjonowanego dietetyka.

Od samego początku miałam konkretną wizję i pomysł na siebie. Wiedziałam, że chcę działać samodzielnie, nieustannie się rozwijać i nie powielać schematów dietetycznych innych poradni. Postępuję w sposób metodyczny, ale z dużą empatią i zrozumieniem dla pacjenta. Śledzę najnowsze badania naukowe, jednakże nie są one dla mnie podstawą w pracy, a raczej wskazówką. Stawiam na praktykę gabinetową i kontakt z człowiekiem. Mam krytyczną naturę, która czasem bywa problematyczna, ale pomaga w opracowaniu optymalnych planów dla Was.

Lubię myśleć, że cały czas ewoluuje jako dietetyk i człowiek. Obecnie najbliżej mi do medycyny funkcjonalnej, która odnosi się do przyczyny choroby, a nie tylko do jej skutków. Staram się cały czas doskonalić i poszerzać wiedzę, stąd moja decyzja o podjęciu dalszych studiów w Functional Medicine University w Stanach Zjednoczonych.

Moją bazą jest rodzina; trójka dzieci (wspaniałych, a jakże!), pies i ukochany człowiek obok.

Karolina Bierlit

Jestem studentką IV roku psychologii. Wybór kierunku studiów od zawsze wydawał mi się oczywisty. Interesuje mnie człowiek i wszystkie procesy zachodzące w ludzkim organizmie, zarówno na poziomie psychiki i ciała.

Moja pasja do dietetyki zrodziła się wiele lat temu, gdy sama chciałam poprawić swoje nawyki żywieniowe. Był to czas, w którym zrozumiałam, że zdrowie jest najwyższą wartością, na którą mamy ogromny wpływ dzięki codziennym wyborom jakich dokonujemy. Fascynuje mnie jak wiele możemy zmienić dzięki prawidłowym nawykom, czy znalezieniu optymalnego sposobu odżywiania dopasowanego do naszego stylu życia.

Lubię drążyć, szukać przyczyny i rozwiązywać problem u źródła, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie osiągnąć trwałe efekty. Nie interesują mnie chwilowe rozwiązania, które tylko przykrywają to, co jest naprawdę ważne.

Zainteresowanie tematem funkcjonowania jelit przyszło całkiem naturalnie. Każda dobra zmiana zaczyna się właśnie tam, a kondycja jelit ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Z własnego doświadczenia wiem, że problemy z układem pokarmowym bywają bardzo frustrujące i wpływają na wiele sfer naszego życia, dlatego tak ważne jest, by to zmienić.

Brałam udział w szkoleniach z zakresu dietetyki, psychodietetyki i wciąż kształcę się w tym kierunku. Każdego dnia staram się poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe umiejętności, patrzeć na problem z różnych perspektyw, opierać się tylko na wiarygodnych źródłach.

W pracy z drugą osobą zależy mi na wzajemnym zaufaniu, zaangażowaniu, szukaniu najlepszych rozwiązań i konsekwentnym dążeniu do celu.

Certyfikaty

Call Now Button