Justyna Pampuch

Jestem dietetykiem klinicznym specjalizującym się w kompleksowym prowadzeniu osób z zaburzeniami układu pokarmowego, szczególnie SIBO. Moja koncepcja współpracy z pacjentem, to kompilacja wieloletniego doświadczenia gabinetowego (w tym ponad 6 lat z SIBO), wiedzy oraz indywidualnych historii podopiecznych.

Droga do szeroko pojętej dietetyki i edukacji żywieniowej, rozpoczęła się u mnie dosyć nietypowo. Najpierw skończyłam dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Zawsze jednak wiedziałam i czułam pod skórą, że nie jest to moja droga. Decyzja o podjęciu kolejnych studiów była więc naturalna i organiczna. Zainteresowanie zdrowiem i analityczny umysł sprawiły, że rozpoczęłam studia na kierunku dietetyka w Krakowskiej Szkole Promocji Zdrowia. Tam otrzymałam tytuł licencjonowanego dietetyka.

Od samego początku miałam konkretną wizję i pomysł na siebie. Wiedziałam, że chcę działać samodzielnie, nieustannie się rozwijać i nie powielać schematów dietetycznych innych poradni. Postępuję w sposób metodyczny, ale z dużą empatią i zrozumieniem dla pacjenta. Śledzę najnowsze badania naukowe, jednakże nie są one dla mnie podstawą w pracy, a raczej wskazówką. Stawiam na praktykę gabinetową i kontakt z człowiekiem. Mam krytyczną naturę, która czasem bywa problematyczna, ale pomaga w opracowaniu optymalnych planów dla Was.

Lubię myśleć, że cały czas ewoluuje jako dietetyk i człowiek. Obecnie najbliżej mi do medycyny funkcjonalnej, która odnosi się do przyczyny choroby, a nie tylko do jej skutków. Staram się cały czas doskonalić i poszerzać wiedzę, stąd moja decyzja o podjęciu dalszych studiów w Functional Medicine University w Stanach Zjednoczonych.

Moją bazą jest rodzina; trójka dzieci (wspaniałych, a jakże!), pies i ukochany człowiek obok.

Wioleta Rosa

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii z wyróżnieniem. Obecnie jestem studentką ostatniego roku czteroletniego, podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Krakowie. Jestem też doktorantką Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Współprowadzę badania kliniczne z zakresu rehabilitacji neurologicznej, pulmonologicznej i uroginekologicznej w Zakładzie Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych UJ i uczestniczę w krajowych oraz zagranicznych konferencjach naukowych. Dodatkowo, zajmuje się działalnością dydaktyczną, prowadząc zajęcia kliniczne w ramach studiów z fizjoterapii.

Będąc jeszcze studentką fizjoterapii, zawsze miałam dużo pytań, na które nie zawsze otrzymywałam satysfakcjonujące odpowiedzi. Już wtedy czułam duży niedosyt i tak pojawiła się na mojej drodze osteopatia, która stała się dla mnie sposobem holistycznego myślenia o pacjencie, respektując fakt, że organizm ludzki jest integralną całością, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Praktyka osteopatyczna w odniesieniu do anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka daje możliwość wspomagania pacjenta na każdym etapie jego leczenia, a tym samym pozwala na współpracę w interdyscyplinarnym zespole z różnymi specjalistami, zapewniając kompleksowość procesu terapeutycznego.

Moje zainteresowania kliniczne koncentrują się szczególnie wokół zaburzeń układu pokarmowego oraz układu stomatognatycznego. W swojej praktyce gabinetowej, poświęcam dużo czasu na dokładny wywiad i diagnostykę różnicową. Specjalizuje się w terapii wisceralnej, terapii czaszkowo-krzyżowej i rehabilitacji stomatologicznej.

Możliwość uczestniczenia w procesie leczenia i jego wsparcie, jest dla mnie zarówno misją, jak i pasją, bez której, nie wyobrażam sobie już życia.

Karolina Bierlit

Jestem dietetykiem specjalizującym się w schorzeniach układu pokarmowego.

Moja pasja do dietetyki zrodziła się wiele lat temu, gdy sama chciałam poprawić swoje nawyki żywieniowe. Był to czas, w którym zrozumiałam, że zdrowie jest najwyższą wartością, na którą mamy ogromny wpływ dzięki codziennym wyborom jakich dokonujemy. Fascynuje mnie jak wiele możemy zmienić dzięki prawidłowym nawykom, czy znalezieniu optymalnego sposobu odżywiania dopasowanego do naszego stylu życia.

Dodatkowo, jestem studentką ostatniego roku psychologii. Interesuje mnie człowiek i wszystkie procesy zachodzące w ludzkim organizmie, zarówno na poziomie psychiki i ciała.

Na co dzień współpracuję z osobami borykającymi się z zaburzeniami układu pokarmowego, głównie SIBO. W swojej praktyce gabinetowej skupiam się głównie na indywidualnym podejściu do pacjenta. W pracy z drugą osobą zależy mi na wzajemnym zaufaniu, zaangażowaniu, szukaniu najlepszych rozwiązań i konsekwentnym dążeniu do celu.

Lubię drążyć, szukać przyczyny i rozwiązywać problem u źródła, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie osiągnąć trwałe efekty. Nie interesują mnie chwilowe rozwiązania, które tylko przykrywają to, co jest naprawdę ważne.

Zainteresowanie tematem funkcjonowania jelit przyszło całkiem naturalnie. Każda dobra zmiana zaczyna się właśnie tam, a kondycja jelit ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Z własnego doświadczenia wiem, że problemy z układem pokarmowym bywają bardzo frustrujące i wpływają na wiele sfer naszego życia, dlatego tak ważne jest, by to zmienić.

Brałam udział w szkoleniach z zakresu dietetyki, psychodietetyki i wciąż kształcę się w tym kierunku. Każdego dnia staram się poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe umiejętności, patrzeć na problem z różnych perspektyw, opierać się tylko na wiarygodnych źródłach.

Agnieszka Krzeszowiak-Kumor

Jestem psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w procesie certyfikacji. Ukończyłam psychologie na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie realizowałam ścieżkę kliniczną. Praktyczne doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej o charakterze terapeutycznym i edukacyjnym zdobywałam na oddziałach Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie oraz Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień i w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pracując z pacjentami dostrzegam jak wiele osób zmaga się z objawami lęku i depresji. Często są one powiązane z objawami somatycznymi ( dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle głowy, problemy z tarczycą i inne). To skłoniło mnie do zainteresowania się wpływem mikrobiomu na funkcjonowanie poznawcze i emocjonalne oraz psychosomatyką.

Ponadto zainspirowały mnie książki: „ Dlaczego zebry nie mają wrzodów” która przedstawia zmiany jakie zachodzą w organizmie na skutek stresu oraz „ Teatry Ciała”- pozycja która omawia warstwę psychosomatyczną obecną w każdym z nas -szczególnie wtedy gdy stresujące okoliczności przeciążają dotychczasowe metody radzenia sobie z bólem psychicznym. Osoby, które się zgłaszają, często przeżywają ogromne poczucie winy, bezsilność związaną ze swoimi dolegliwościami i poczuciem, że już nic nie jest w stanie im pomóc. Dlatego w mojej pracy najważniejsze są emocje z jakimi osoba się zgłasza, to żeby zintegrować wszystkie czynniki jakie mogą mieć wpływ na jej jakość i satysfakcje z życia, środowisko w którym przyszło jej dorastać, potrzeby, marzenia i znaczenie jakie nadaje wydarzeniom ze swojego życia.

W gabinecie i poza nim kieruje się szacunkiem do drugiego człowieka, jego wartości i wiarą w jego możliwość.

Caroline Nowakowski-Duźniak

Jestem fizjoterapeutką, Certyfikowaną Terapeutką Uroginekologiczną z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, terepautką Bebo oraz trenerką personalną. Pracuję z kobietami zarówno w gabinecie, jak i na sali treningowej. Prowadzę także zajęcia w Szkole Rodzenia kompleksowo przygotowując pacjentki do porodu i połogu prowadząc ćwiczenia oraz zajęcia wykładowe. W pracy wykorzystuję również techniki kinezjologiczne, które stanowią holistyczne dopełnienie moich działań (Brain i Physiology Formatting, RESET, Dotyk dla Zdrowia). Zajmuję się terapią uroginekologiczną, ciążową, połogową, pracą ze stresem, bólami przewlekłymi oraz ogólną poprawą zdrowia psychofizycznego.

Jak wygląda wizyta?
Każda wizyta poprzedzona jest szczegółowym wywiadem. W zależności od problemu z jakim aktualnie zgłasza się pacjentka pojawić mogą się następujące pytania:

 • dotychczasowe leczenie
 • choroby towarzyszące
 • przebyte urazy i zabiegi, w tym również takie szczegóły jak ewentualnie usuwanie zębów, bądź noszenie aparatu ortodontycznego aktualnie i w przeszłości
 • poziom stresu i styl życia
 • dotychczasowe leczenie
 • szczegółowy wywiad uroginekologiczny

Wywiad uroginekologiczny zawiera pytania dotyczące:

 • problemów z nietrzymaniem moczu i/lub stolca
 • wstawanie nocne
 • ilość i objętość mikcji w ciągu doby
 • jak silne jest parcie poprzedzające wizytę w toalecie
 • jakość strumienia moczu
 • nawyki toaletowe
 • problemy jelitowe (zaparcia/biegunki)
 • historii miesiączek (bolesność/farmakoterapia/regularność/obfitość krwawienia)
 • historii ciąż i porodów
 • występowania bolesnego współżycia

W trakcie pierwszej wizyty wykonywane są testy diagnostyczne oraz nerwowo-mięśniowe mające na celu ustalenie aktualnego stanu pacjenta i zaplanowanie postępowania. Rozpoczęta zostaje terapia, przekazane są szczegółowe informacje dotyczące zaleceń oraz dobierane są ewentualne ćwiczenia/zadania domowe, które należy wdrożyć. W zależności od rodzaju problemu z jakim zgłasza się pacjentka możliwe jest również wykonanie badania mięśni dna miednicy per vaginam lub per rectum.

Jak wygląda badanie wewnętrzne u fizjoterapeuty uroginekologicznego?
Badanie wykonywane jest zawsze za zgodą pacjentki oraz w trakcie jego wykonywania może zostać w każdym momencie przerwane. Każdy ruch/element badania jest poprzedzony instruktażem słownym.

Badanie wykonywane jest w pozycji leżenia tyłem o nogach ugiętych (pacjentka otrzymuje spódniczkę ginekologiczną). W pierwszej kolejności następuje wizualna ocena zewnętrzna oraz ocena czucia okolicy krocza/ewentualnych blizn/ocena czy możliwe jest przejście do właściwego badania. W trakcie właściwego badania, które wykonywane jest jednym palcem przy pomocy żelu oceniane są takie parametry, jak: siła i wytrzymałość mięśni dna miednicy, jakość i poprawność skurczu, współudział mięśni dodatkowych, reakcja odruchowa oraz ewentualne obniżenia w obrębie miednicy mniejszej. Badanie wewnętrze może stanowić element diagnostyki, ale może być również elementem już właściwej terapii.

Certyfikaty

Call Now Button

Zapraszamy na nową stronę:

https://viscerainstytut.pl/